Souznění s přírodou
Média i svět na nás apelují abychom byli šetrnější k přírodě. Jde však opravdu o tak výhodný krok. Z hlediska zdraví rozhodně. Nevyužíváme žádné plasty, ropné látky či jiné technologie, které nám způsobí postupem času zdravotní problémy. Velký nedostatkem je však její cenová náročnost. Firmy jsou si vědomy, že investicí do ekologie přijdou o následné pozdější zisky. To se také promítá do počáteční ceny všeho.
Trendem posledních let je také bydlení. Ze strany státu dochází k podpoře rodin a tomu jde ruku v ruce také bydlení. A pokud se bavíme o ekologii a o bydlení každý jsme již slyšeli o roubence . A o co vlastně jde? Jedná se o dřevostavbu, která je sestavena pouze na základě dřevěných klád. Jde tedy o ten nejvíc ekologický způsob bydlení a jelikož dřevo působí jako nejlepší a zároveň nejpřírodnější zateplení jde o jasnou volbu.
Odkud se ale tento vynález vzal. Odpověď nenajdeme nikde jinde než na severu, a to přímo ve Finsku. V tomto drsném severském kraji musí lidé využívat takových zdrojů, které jim jsou aktuálně dostupné. A proto se zde zrodily roubenky.
V rámci finských domů ale nemluvíme pouze o dřevostavbě. Najdeme zde také jiné přírodní vybavení. Nejde tedy jen o exteriér, kde ovšem nenajdeme nic umělého. Jako izolace se může využívat například průmyslové konopí. V rámci interiéru se tedy Finové být maximálně přírodní. Uvnitř tedy najdeme krb, kožešiny, dřevěné schodiště nebo také saunu.
Ta je bezpochyby nedílnou součástí finského bydlení. Navíc má také velmi pozitivní dopad na lidské zdraví. Jelikož se zde ohřívá vzduch až na teplotu přes 90 °C. V takovém případě je simulován stav horečky. Tělo tedy vypuzuje stejné látky jako při léčbě virového nebo bakteriálního onemocnění.
To ve výsledku způsobí mnohonásobně vyšší rezistenci vůči veškerým nemocen. A pokud tedy onemocníme tělo si s problémem poradí mnohonásobně rychleji.