Proč si sjednat cestovní pojištění
Ztráta kufrů
Představte si, že se nacházíte v odletové hale, a po odbavení již pozorujete prosklenou stěnou pohyb zavazadel na letištní ploše. Máte jen takový podivný pocit, že jste zahlédli vaše kufry a sportovní tašku, které míří na opačný konec letiště k jinému letounu. A po příletu do cílové destinace se váš kufr s osobními věcmi nenachází tam, kde by měl být, ale omylem jej dopravili namísto na letiště v Gran Canaria do tureckého Istanbulu. Je z toho pořádný zmatek a navíc vaše kufry někdo odcizil ve zmatku na tureckém letišti. Takovéto případy se stávají a na ně se vztahuje cestovní pojištění. Můžete přijít i o velmi cenné předměty, a tak si to nejcennější raději berte s sebou na palubu a do kufrů ukládejte například jen oblečení a obuv.
Úraz a nemoc
Když onemocníte doma, zajdete si k lékaři, ten vám vystaví neschopenku a máte klid. V zásadě nic neřešíte, protože jste pojištění a máte nárok na bezplatné ošetření, s výjimkou nadstandardní péče. Jenže v zahraničí, kde vám neplatí zdravotní pojistka, se v případě úrazu nebo nemoci nedoplatíte. A spoléhat se na to, že zrovna vám se nic nepřihodí, že jste takoví borci, kteří vychytají všechna nebezpečí a ubrání se situacím, jež k nim vedou, kdy do hry zasahuje celá řada vnějších faktorů, je opravdový vrchol naivity.
Poškození cizí věci
I na dovolené můžete chybovat a někomu něco poškodit, například při jízdě autem, při pohybu v hotelu, v kontaktu s lidmi na ulici, při sportovních aktivitách a při cestování v přírodě. Takovýchto situací je celá řada a je zde poměrně velká pravděpodobnost, že se tu něco nemilého přihodí. Jinak byste museli sedět na zadku a být uvězněni ve svém apartmá a nevycházet ven, snad jen tehdy můžete být klidní. Cestovní pojištění se na cestách na dovolené vztahuje i na poškození cizích věcí vaším zaviněním.